Restauracja Karkut ma kolejny powód do dumy – nowa karta win, zawiera aż 160 pozycji win z całego świata, przez co staliśmy się jedyną taką Ambasadą wspomnianych trunków w Szczecinie.

Dodatkowo oferujemy największy asortyment win na kieliszki, aby umożliwić Gościom wybór ulubionego szczepu bądź rocznika.

Na uwagę zasługuje także unikalny layout karty, w której w czytelny sposób zawarte są informacje, takie jak: roczniki, regiony, szczepy, oraz ceny za kieliszek / butelkę.

Dla urozmaicenia naszej selekcji, sprowadziliśmy 6 etykiet w rozmiarze Magnum, które są swego rodzaju perełką dla koneserów.

Oferowany wybór win, w dużej mierze pochodzi z własnego importu, który jest skoncentrowany na najlepszych biodynamicznych i organicznych producentach z Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski, Izraela, Afryki, ale także Nowej Zelandii.

Hiszpania to przede wszystkim wina z regionu Ribera Del Duero Vega Sicilia Alion, Vega Sicilia Valbuena 5˚, Aalto P.S., Hacianda Monasteria, Emilio Moro Malleolus, Emilio Moro Crianza, Resalte Vendimia, Flor De Pingus, Astrales D.O. po Campo De Borja – Alto, czy Toro i znakomite wino San Roman, Matsu El Recio Toro. Natomiast z regionu Priorat polecamy Clos Martinet ze słynnej winnicy, której krzewy mają aż po 110 lat.

Oferujemy także wina z niewielkich posiadłości z różnych regionów Włoch, m.in. Tommasi Ca’Florian Amarone Della Valpolicella Riserva z Wenecji, Ornellaia, Tenuta San Guigo Sassicaia z Toskanii, czy Vietti Barolo Castiglione z Piemontu.

Zwiększyliśmy ofertę wyjątkowych win musujących z Szampanii. Aktualnie to blisko aż 10 etykiet. Restauracja Karkut oferuje najbardziej pożądane Szampany, do których należą Veuve Doussot, Drappier, Pierrier-Jouët, Ruinart oraz najcenniejsze takie jak Dom Pérignon Vintage czy Krug Grand Cuvée i Krug Vintage.

Warto także wspomnieć o wybitnych winach z Niemiec i Austrii reprezentowane przez  m.in. Erbeldinger Glanzstück Trocken czy The Butcher Cuvée.

Nie zapomnieliśmy o naszych krajowych winach z regionu Zachodniopomorskiego – Winnica Turnau – Solaris, Pinot Noir, ale także Winnica Kojder, czy Sydonia ze wspaniałym winem – Litewski Niedźwiedź.

Oferujemy również wina różowe jak np. wino Miraval Rosé z Provancji, Queirón Vinedo Singular El Arca z Hiszpanii czy Since 1974 Primitivo di Manduria z Włoskiej Pulgii.

Nawiązując do wyśmienitych deserów serwowanych przez naszą kuchnie, wybraliśmy do karty nowe wina słodkie. Należą do nich m.in. wina francuskie z regionu Cêrons – Château Calvimont Cêrons, po Carpinus Aszú 5 Puttonyos z węgierskiego regiony Tokaj i na końcu oczywiście wino polskie z Winnica Turnau Szlachetny Zbiór.